Іноземним вишам дозволили відкривати філії в Україні – Міносвіти

Причиною такого рішення називають інтеграцію до європейського освітнього простору
Іноземним вишам дозволили відкривати філії в Україні – Міносвіти
Студенти (Фото: pexels)

Кабінет міністрів України дозволив іноземним закладам вищої освіти відкрити філії в Україні.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки з посиланням на постанову Кабінету міністрів від 24 березня, яка була оприлюднена 12 квітня.

Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до Європейського освітнього простору. Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти, – заявив заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Він вважає, що найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах.

Іноземний заклад вищої освіти під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.

Не надаватиметься дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти, який є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора або держави-окупанта або юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта, або юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації разом іншими відомствами створюють єдину електронну платформу для вступу іноземних студентів до українських університетів.

1