Існує токсична небезпека: окупанти спалюють тіла солдатів рф на заводі в Чернігівській області

Від тіл окупантів, що лежать на землі також існує небезпека зараження води
Існує токсична небезпека: окупанти спалюють тіла солдатів рф на заводі в Чернігівській області
Дим, завод, екологія Фото Chris LeBoutillier з Pexels
24 Березня 2022, 22:18
читать на русском

Російські загарбники почали використовувати українські заводи для знищення тіл своїх бойових товаришів.

Про це повідомила міжнародна благодійна організація Environment People Law (EPL) у Фейсбуці.

Зазначається, що в місті Седнів Чернігівської області на території крохмального заводу окупанти почали спалювати тіл загиблих солдатів росії.

Тіла спалюються, стоїть страшенний сморід. Для виготовлення крохмалю застосовують температури близько 130 градусів за Цельсієм та нижче. Для горіння людського тіла та перетворення його на золу потрібні температури до 1000 градусів за Цельсієм і вище. За менших температур відбувається процес неповного згоряння, виділяється дуже багато чадного газу, вуглекислого газу, аміаку, оксиду азоту (монооксиди і діоксиди), оксиду сірки, канцерогенів, зокрема формальдегідів, - кажуть в EPL.

В організації нагадали, що коли починають горіти кістки, виділяється білий фосфор, а він є дуже токсичним.

В EPL вважають, що бойовики обливають тіла бензином чи соляркою, бо 130 градусів – це низькі температури для горіння тіла. Якщо ж трупи вже почали гнити, то при спалюванні тіл виділятиметься ще сірководень. Дим під час такого спалювання буде йти чорний або густий бурий з неприємним запахом (оксиди азоту мають темний колір і жахливий запах).

Тому, місту та всій області може загрожувати екологічна небезпека.

Також в організації звернули увагу, що є шкода довкіллю і від трупів, які лежать не похованими. Адже при розкладанні тіла також виділяються шкідливі для довкілля і здоров’я хімічні речовини.

Тіло, що розкладається, є також джерелом небезпечних бактерій, вони можуть потрапляти у водні об'єкти, можуть розноситися тваринами: птахами, собаками, щурами. Небезпечними є гастроентерит від забрудненої води, з якою був контакт тіла загиблого, а також ті хвороби, на які хворів померлий: гепатити В і гепатит С, ВІЛ, кишкові патогени, туберкульоз, холера та інші. Якщо бактерії з тіла, що розкладається, потраплять у відкриту рану або на слизові оболонки, через воду в організм людини, це може стати причиною зараження крові, запалень та призвести до важких наслідків, - розповіли активісти.

Вони радять не торкатися тіл загиблих без належного захисту, оскільки після смерті в біологічному матеріалі утворюються шкідливі бактерії та трупна паличка.

Нагадаємо, в Україні зросла кількість мертвих російських окупантів - загинули вже майже 16 тисяч бойовиків. 

Читайте також

1