Кабмін опублікував правила військового обліку для жінок-медиків

У жінок медичних спеціальностей буде 7 днів після отримання тимчасового посвідчення військовозобов'язаного на прибуття у військкомат
Головне
Кабмін опублікував правила військового обліку для жінок-медиків
Жінки-військові (Фото: Міністерство оборони України)
4 Січня 2023, 18:29
читать на русском

Кабмін України опублікував правила військового обліку для жінок-медиків, які входять до прийнятого 30 грудня Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Про це повідомляє сайт Кабміну України.

Згідно з ухваленим документом, у жінок медичних спеціальностей буде 7 днів після отримання тимчасового посвідчення військовозобов'язаного на прибуття у військкомат.

Установи професійної (професійно-технічної), професійної вищої чи вищої освіти, які здійснюють підготовку жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за 2 місяці до завершення навчання за відповідною освітньою (науковою) програмою подають список таких жінок до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки", - йдеться у постанові.

Повідомляється, що зазначені списки стануть підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов'язаного та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Видача тимчасових посвідчень військовозобов'язаного зазначеним у списках жінкам, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, здійснюється районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого розташовані навчальні заклади. Термін дії таких посвідчень – 30 діб.

Жінки, яким видано тимчасові посвідчення військовозобов'язаного (з терміном дії 30 діб), мають у семиденний термін з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік”, - йдеться у документі.

Взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних здійснюється після визначення їх придатності до військової служби та внесення персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Жінки, які здобули освіту за медичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.

В уряді також вирішили, що непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних.

“Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, крім тих, хто здобув освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їхнім бажанням на загальних засадах", - йдеться у постанові.

Нагадаємо, у жовтні 2022 український парламент ухвалив, а президент підписав закон, відповідно до якого жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю, можуть ставати на військовий облік за бажанням. Проте якщо жінка має професію чи спеціальність, пов'язану з медициною, то стати на військовий облік уже не право, а обов'язок.

В Україні жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою. Проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Читайте також