Військовий облік жінок в Україні: у Генштабі сказали, хто потрапить до списку

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою
Головне
Військовий облік жінок в Україні: у Генштабі сказали, хто потрапить до списку
Жінки військовослужбовиці Фото: https://www.facebook.com/92OMBr/photos
14 Липня 2022, 14:52
читать на русском

В Україні жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Опрацьовано пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. Зазначений Перелік затверджений наказом Міністра оборони України від 11.10.2021 №313 (зі змінами відповідно до наказу Міністра оборони України від 07.02.2022 №35, зареєстрованого Міністерством юстиції України поточного року). Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних, - йдеться у повідомленні

У Генштабі зазначають, що проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.
Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На даний час у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі, - додали у Генштабі.

Нагадаємо, від 1 жовтня в Україні жінки, які стануть на військовий облік, не зможуть виїхати за кордон без спеціального дозволу.

Читайте також