Керувати Генпрокуратурою буде представник відомства, що внесений до бази "Миротворця"

Симоненко відповідав за передачу справи Татарова від НАБУ в СБУ
Головне
Керувати Генпрокуратурою буде представник відомства, що внесений до бази "Миротворця"
Олексій Симоненко Фото: https://www.facebook.com/pgo.gov.ua
18 Липня 2022, 09:45
читать на русском

У ніч на 18 липня президент Володимир Зеленський оголосив про кадрові рішення в СБУ та Генпрокуратурі.

Зокрема, глава держави вирішив звільнити очільників СБУ та ГПУ. З кандидатом на голову СБУ Зеленський ще не визначився, а от керувати Генпрокуратурою він вирішив поставити скандального заступника Венедіктової Олексія Симоненка.

У базі "Миротворця" зазначається, що Симоненко вчинив "усвідомлені дії, спрямовані на руйнування правоохоронної системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї".

Його називають "співучасником злочинів із фабрикації кримінальних справ стосовно свідомо невинних осіб".

У базі "Миротворця" також зазначено, що новий генпрокурор - "перебуваючи у змові з групою невстановлених осіб, усвідомлюючи злочинність своїх діянь, взяв участь у фальсифікації т.зв. доказової бази за звинуваченням у держзраді президента України Петра Порошенка".

Голова правління ГО "Центра протидії корупції" Віталій Шабунін відреагував на призначення Симоненка та нагадав, що саме він передав справу про корупцію заступника керівника офісу президента України Олега Татарова з НАБУ до СБУ, що дозволило її "поховати".

Вітаю Татарова з фактичним призначенням на посаду генпрокурора його аватара Симоненка. Останній відмазав Татарова від тюрми за корупційний злочин, розслідуваний переможцем конкурсу на керівника САП (Клименком). Після незаконного рішення Печерського суду саме Симоненко передав справу Татарова від НАБУ до СБУ. Одразу після передачі справи до СБУ з неї прибрали прокурорів САП, - написав він.

Шабунін вважає, що на місце Івана Баканова буде призначено таку ж "свою людину" - Василя Малюка.

Довідково: Василь Малюк - перший заступник Голови СБ України. Народився 28 лютого 1983 року у м.Коростишів Житомирської області. У 2005 році здобув вищу юридичну освіту у Національній академії Служби безпеки України за спеціальністю правознавство.

З 2001 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. За час служби у регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління – начальника відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

З січня 2020 року перейшов до Центрального управління Служби безпеки України на посаду першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У березні 2020 року указом президента України №86/2020 призначений першим заступником голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Полковник Малюк за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків у районі проведення антитерористичної операції нагороджений відзнакою президента "За участь в Антитерористичній операції" та грамотою. Нагороджений відзнакою Служби безпеки України "Вогнепальна зброя".

Учасник бойових дій.

Указом Президента України №174/2022 від 25 березня 2022 року присвоєно військове звання - бригадний генерал (за інформацією СБУ).

Нагадаємо, 17 липня президент підписав два укази - про відсторонення від посад голови СБУ Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової. На місце Венедіктової Зеленський призначив т.в.о. генпрокурора Олексія Симоненка. 

1