Кіркоров, Корольова та подруга Путіна: НАЗК оприлюднило список росіян, проти яких буде введено санкції

До списку санкцій потраплять 1018 фізичних та юридичних осіб
Важливо
Кіркоров, Корольова та подруга Путіна: НАЗК оприлюднило список росіян, проти яких буде введено санкції
23 Червня 2022, 11:57
читать на русском

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало новий список росіян-кандидатів на міжнародні санкції.

Серед тих, кому загрожують санкції є близька подруга російського диктатора владіміра путіна та відомі російські артисти, повідомили у пресслужбі відомства.

До списку внесено прізвища 1018 фізичних та юридичних осіб з рф, які причетні до війни проти України.

Всього до списків внесено вже 15,5 тис. фізичних та 3,7 тис. юридичних осіб. Це частина від 100 тис. осіб, які підлягають санкціям, відповідно до Дорожньої карти індивідуальних санкцій, розробленої Міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола, до складу якої входять і працівники НАЗК, - кажуть у НАЗК.

У перелік, зокрема, потрапили:

  • керівництво військових підрозділів рф та самопроголошених так званих "л/днр", які беруть участь у війні;
  • компанії оборонно-промислового комплексу та їхнє керівництво.;
  • банки та їхнє керівництво;
  • пропагандисти й артисти, поміж яких засновник видавництва "Ексмо", а також президент цього видавництва. Співак і шоумен Філіп Кіркоров, співачка Наталія Поривай (сценічний псевдонім Наташа Корольова).

Крім того, НАЗК запропонувало ініціювати питання про включення до санкційних списків:

  • мільярдера Рустама Таріко – власника банку "Російський стандарт", співзасновника компанії Roust – одного з основних виробників алкоголю у Центральній та Східній Європі. Серед його активів – вілла на Сардинії за $15 млн, два швидкохідні катери, літак Boeing 737 та ексклюзивні автомобілі;
  • близької особи путіна Світлани Кривоногих, активи якої оцінюються у 7,7 мдрд рублів. Вона та члени її родини є власниками гірськолижного курорту "Ігора", апартаментів у Монако вартістю 3,6 млн євро, 37-метрової яхти вартістю близько $5,4 млн та іншого майна.

Зазначається, що для розширення санкційних списків НАЗК формує списки осіб, яких вважає причетними до війни.  Це вже 15-й перелік "кандидатів" на міжнародні санкції, який НАЗК надіслало до Міністерства закордонних справ України та Офісу Генерального прокурора.

Повні списки підсанкційних осіб та тих, на кого пропонується накласти санкції, можна переглянути тут.

Нагадаємо, російський мільярдер Михайло Фрідман хоче уникнути санкцій та отримати українське громадянство та перереєструвати свій бізнес в Україні.

Читайте також

1