Кличко розповів, як працюватиме транпорт у Києві в разі блекауту

У випадку відсутності електрики метро в столиці зупинять
Головне
Кличко розповів, як працюватиме транпорт у Києві в разі блекауту
Війна в Україні, метро, українці / Фото: Pexels
3 Грудня 2022, 14:18
читать на русском

Рух поїздів метрополітену буде призупинений, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси і проїзд в них буде безкоштовним.

Про це мер Києва повідомив у Telegram, розповідаючи, як житиме столиця в разі нових ударів ворога та повної відсутності електропостачання.

У разі нових ударів ворога по енергосистемі України та повної відсутності внаслідок цього електропостачання в столиці на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси. Проїзд буде безкоштовним", - сказав Кличко.

За його словами, усі автобусні парки столиці забезпечені необхідним запасом пального і мають автоматичні джерела енергії, зокрема бензинові та дизельні генератори.

Тому місто має змогу забезпечити мінімальний обсяг технологічного процесу для підготовки та випуску автобусів на маршрути. Також на територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв", - розповів він.

Міський голова зазначив, що рух поїздів метрополітену в разі надзвичайної ситуації та відсутності енергопостачання буде призупинено, а 45 підземних станцій метро працюватимуть як пункти тимчасового перебування людей та як укриття під час тривоги. Вхід на станції буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу.

На станціях підземки, повідомив Кличко, будуть доступними: інтернет-зв’язок, електроенергія (можливість підзарядити мобільні телефони та інші гаджети), питна вода і санітарні вузли.

"Середня температура на станціях метро становить 12-14 градусів тепла. Тому треба надягати зимовий одяг і додатково мати теплі речі", - наголосив він.

Станції наземної ділянки метрополітену, нагадав Кличко, не використовуватимуться для потреб цивільного захисту (як укриття населення при виникненні надзвичайних ситуацій та під час дії повітряної тривоги).

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко заявив, що киян може очікувати "найгірша зима з часів Другої світової війни". І якщо ситуація складеться за найгіршим сценарієм можлива евакуація частини жителів міста.

Читайте також