Купівля готівкової валюти у населення: Нацбанк опублікував роз'яснення

В НБУ вірять, що обмінники не зможуть дурити українців
Головне
Купівля готівкової валюти у населення: Нацбанк опублікував роз'яснення
Валюта Фото: Karolina Grabowska з Pexels
10 Серпня 2022, 13:56
читать на русском

Днями Національний банк України дозволив обмінникам купувати валюту в українців за будь-яким курсом.

НБУ пояснив це рішення бажанням запобігти обмеженню зміцнення гривні.

Курс у готівковому сегменті валютного ринку може як знижуватися, так і зростати – залежно від попиту та пропозиції на ринку. Зважаючи на це, вимога купувати валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Тож Національний банк зняв відповідне обмеження, - зазначають у фінрегуляторі.

Нацбанк пояснює: окремі фінансові установи дійсно можуть цим скористатися для збільшення власної маржі, але така практика не стане поширеною. На заваді стане висока конкуренція в готівковому сегменті валютного ринку.

Якщо установа встановлюватиме занижений курс купівлі готівкової валюти, який значно відрізнятиметься від курсу продажу, то вона ризикує втратити своїх клієнтів. Громадяни можуть обрати будь-яку іншу фінансову установу, враховуючи значну кількість гравців у готівковому сегменті валютного ринку. Силу конкуренції добре ілюструє те, що різниця між середніми курсами купівлі та продажу готівкової валюти банками після зняття відповідного обмеження не змінилася, а в небанківських установах – навпаки упродовж 5–8 серпня звузилася з 0,4 до 0,25 грн за долар США, - стверджує Нацбанк.

Нагадаємо, від 6 серпня 2022 року Національний банк України скасував обмеження, відповідно до якого банки та небанківські установи мали купувати в населення готівкову валюту за курсом не нижчим за офіційний. Нагадаємо, що з 21 липня офіційний курс становить 36,57 гривні за долар США.

1