Людям із симптомами COVID-19 потрібно робити шість аналізів крові - лікарка

Лікарка радить при COVID-19 не поспішати робити КТ та пити антибіотики
Людям із симптомами COVID-19 потрібно робити шість аналізів крові - лікарка
Тест на коронавірус (фото: Pexels)
13 Листопада 2020, 07:00
читать на русском

Щоб обрати спосіб лікування, людям із симптомами COVID-19 потрібно робити шість аналізів крові.

Про це лікар-пульмонолог, завідувач інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні №17 Світлана Гук сказала в інтерв’ю "Укрінформу".

Аби визначитися, як лікувати пацієнта з ковідом, важливі три обставини. Перше – висока температура і її регульованість (особливо після 5-7 дня захворювання). Друге – сатурація, вона має бути не нижчою 94%. Третє – 6 аналізів крові (загальний, СРБ (ц-реактивний) білок кількісно, D-димер, прокальцитонін і феритин, ЛДГ). З урахуванням цих трьох компонентів визначається обсяг лікування, - розповіла Гук.

За її словами, на 5-7 день від початку перших симптомів (ломота, температура) не слід збивати температуру до 38,5, якщо немає супутніх ускладнюючих факторів (судомний синдром тощо).

Читайте також

Також Світлана Гук порадила людям із симптомами COVID-19 не слід поспішати і при температурі трохи вище 37 градусів вживати антибіотики, а також заздалегідь робити КТ.

Антибіотики не повинні бути у вільному продажу, як і інші сильнодіючі препарати на кшталт гормональних чи кроворозріджувальних… Але якщо лікар клінічно відчуває, що вже час давати антибіотик чи гормон, то мав би виписати препарат і спостерігати пацієнта або відправити до лікарні. А у нас все у вільному доступі, й спробуй сьогодні щось купи – цілої низки препаратів не дістати, все розкупили про запас, щоб приймати, ледве температура перевалить за 37... Перші 5-7 днів варто ставитися до хвороби як до звичайного вірусного процесу, який ми у своєму житті переживали не раз. Далі, якщо зберігається висока температура (вище 39°), вона погано реагує або зовсім не реагує на жарознижувальні, – це вже привід здати аналізи та розбиратись, чи не розвиваються ускладнення, - розповіла Гук.

Читайте також

Нагадаємо, лікар-епідеміолог Микола Михайлюк зазначив, що найчастіше коронавірусом українці інфікуються у місцях масового скупчення людей. Тоді як підчепити новий вірус на вулиці практично неможливо. Він зазначив, що найбільшу небезпеку становлять місця великих скупчень людей та замкнуті простори. За його словами, шанс заразитися вірусом на вулиці дуже малий.