Магнітні бурі у червні 2023: коли слід бути особливо уважними до свого здоров`я

У червні очікується кілька сильних магнітних бур
Магнітні бурі у червні 2023: коли слід бути особливо уважними до свого здоров`я
Магнітні бурі (Фото: picabu)
31 Травня 2023, 17:22
читать на русском

Магнітні бурі можуть негативно впливати на наше самопочуття, через що цілий день буде зіпсований. Вчені з сонячних лабораторій цілодобово стежать за Сонцем і роблять прогнози про такі явища. У період магнітної бурі лікарі радять дотримуватися правил здорового способу життя для гарного самопочуття.

У червні очікується п'ять магнітних бур. Перша з них очікується 2 червня, наступний - 10 і 16 червня. Ці бурі будуть одноденними і слабкими по силі (4 бали).

Потім сильна буря потужністю 5 балів триватиме три дні поспіль - з 18 по 20 червня.

Останній день місяця - 30 червня - знову відзначиться підвищеною сонячною активністю. Потужність цієї бурі складе 4 бали.

Як впливає на людину магнітна буря

Вплив магнітних бур на здоров'я дуже індивідуальний. Найбільш уразливі перед цими явищами метеозалежні, літні, хронічно хворі люди, а також вагітні жінки.

Симптоми нездужання під час магнітних бур можуть бути самими різними. Найчастіше зустрічаються такі недуги:

  • підвищена температура;
  • запаморочення;
  • головний біль;
  • нудота і блювота;
  • біль у животі;
  • біль у спині, м'язах та суглобах;
  • підвищений або знижений тиск;
  • безсоння;
  • загострення хронічних захворювань;
  • загальна слабкість.

Найбільш чутливі до коливань сонячної активності люди в дні бурі іноді потребують постільного режиму.

Як захиститися від магнітних бур

Щоб звести до мінімуму негативні наслідки бур, дотримуйтесь правил здорового способу життя в період бурі. Пийте більше води, зеленого і трав'яного чаю, а вживання кави, алкоголю і енергетиків обмежте. Їжте більше сезонних продуктів і менше жирної, смаженої, борошняної та гострої їжі. Відмовтеся від куріння сигарет і кальяну.

Регулярно провітрюйте кімнату, особливо перед сном. Збільште фізичну активність. Займіться зарядкою або як мінімум частіше ходіть пішки. Проводьте більше часу на свіжому повітрі.

Перед сном приймайте контрастний душ. Спробуйте заснути і прокинутися одночасно, включаючи вихідні.

Постарайтеся менше нервувати. Не беріть участі в конфліктах.

Дотримуйтесь цих правил, і зможете легко пережити навіть сильні магнітні бурі. Але якщо самопочуття сильно погіршилося - варто взяти лікарняний і відпочити.

Нагадаємо, попри те, що  українцям, і так нелегко у воєнний час, під час теперішньої зимової погоди чимало людей скаржаться на занепад сил і зниження працездатності. Сезонні зміни погоди спричиняють різке зростання кількості людей із хворим серцем та судинами. Для таких пацієнтів метеозалежність – важливий фактор, тому ці хворі зазвичай уважно стежать за прогнозами погоди.