Мінкульт оновить порядок виїзду за кордон представників творчих професій: що зміниться

Чоловіки-артисти зможуть виїжджати за кордон лише на 60 днів
Мінкульт оновить порядок виїзду за кордон представників творчих професій: що зміниться
Прикордонники Фото: dpsu.gov.ua
17 Березня 2023, 13:13
читать на русском

Через військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація, якій підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Таким особам не можна виїздити за кордон, але існують деякі виключення, які стосуються представників певних професій.

Видання НВ розповіло, що може змінитися у правилах виїзду чоловіків за кордон.

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко зазначила, що поки правила змінювали не кардинально, і для чоловіків було додано один документ, який потрібно пред’являти для дозволу на виїзд.

"Правила доповнилися лише тим, що ми просимо надавати, згідно з законодавством, дані про військовий облік чоловіків, які хочуть виїхати: або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Ведення цих документів — обов’язок фізичної особи", ― пояснила вона.

Для уряду це лише додаткові гарантії того, що особа свідомо просить надати їй можливість виїхати на деякий час задля участі в мистецькому заході, але вона повернеться для виконання свого обов’язку перед країною.

Григоренко наголосила, що міністерство видає "лист сприяння" тому чи іншому артисту або групі митців для тимчасового виїзду за кордон, проте він не гарантує виїзду.

"Коли дехто скористався цим для уникнення призову до лав ЗСУ, було вирішено додати документи про військовий облік чоловіків до переліку тих, що вимагають наші працівники, щоб далі ухвалювати виважене рішення щодо сприяння виїзду", ― сказала вона

Таким чином, міністерство інформує осіб, які планують виїхати за кордон, про перелік усіх необхідних довідок для отримання дозволу на виїзд у листі-роз'ясненні.

Чи очікуються нові зміни до правил виїзду за кордон для чоловіків

Голова Мінкультури Олександр Ткаченко під час телемарафону пояснив майбутнє нововведення для артистів, журналістів та митців щодо виїзду за кордон під час воєнного стану.

"Ми підготували зміни до порядку виїзду артистів, митців, журналістів, де два чи три ключові моменти", — сказав він.

Вносяться такі зміни:

  • артисти, журналісти і митці мають подати підтвердження від своїх організацій, що в цих організаціях ведеться військовий облік;
  • необхідно надати контракти стосовно того для чого вони, власне, виїжджають і ціль ― чи це промоція української культури, чи це збір коштів;
  • артисти, митці і журналісти мають надавати звіти, про те, що вони зробили;
  • виїзд можуть дозволити лише на 60 днів.

Нагадаємо, народні депутати пропонують дозволити виїжджати за кордон в умовах воєнного стану студентам, спортсменам та іншим громадянам, які не підлягають мобілізації.

1