МОЗ дозволило вводити бустерну дозу вакцини від коронавірусу усім українцям від 18 років

Бустер можна робити через пів року після другого щеплення
Головне
МОЗ дозволило вводити бустерну дозу вакцини від коронавірусу усім українцям від 18 років
Вакцинація (Фото: www.pexels.com)
6 Січня 2022, 13:20
читать на русском

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх повнолітніх, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у Фейсбуці.

Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, - написав глава МОЗ.

У міністерстві розраховують, що бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”.

Бажаний період введення бустерної дози -від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19. Перелік та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Читайте також

1