МОЗ нагадало про заборону відвідування шкіл для дітей, які не вакциновані від кору за відсутності протипоказань

В міністерстві нагадали, що держава має вдосталь вакцин для проведення щеплень.
МОЗ нагадало про заборону відвідування шкіл для дітей, які не вакциновані від кору за відсутності протипоказань
Вакцинація (Фото: pexels)
17 Жовтня 2023, 07:20
читать на русском

У Міністерстві охорони здоров'я України нагадали батькам про обмеження для дітей, яких не вакцинували від кору згідно з узгодженим календарем щеплень.

Йдеться про дітей, батьки яких за власними причинами не хочуть робити дитині щеплення. Про тих, хто нехтує безпекою інших просто так, а не тому, що є конкретні протипоказання колоти вакцину, підкреслили в МОЗ.

"Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною)", - акцентувало міністерство.

Там запевнили, що Україна має вдосталь вакцин, щоб забезпечити вакцинацію всім не щепленим дітям.

Також в МОЗ нагадали, чому важливо, щоб діти в колективах були щеплені. А саме:

  • вакцина від кору в першу чергу захищає вашу дитину він інфекції, яка може завдати суттєвої шкоди її здоров'ю;
  • дитина, яка не має щеплення, але знаходиться в одному колективі з іншими дітьми, стає для них джерелом небезпеки;
  • зазвичай у дитячих колективах існує високий рівень ризику поширення інфекцій. Важливо створити колективний імунітет, щоб запобігти розповсюдженню кору;
  • вакцинувати від кору особливо важливо з огляду на те, що деякі діти мають власні захворювання, які не дозволяють їм отримати щеплення. Тому, ті, хто мають таку можливість, але нехтують нею, підставляють вразливі верстви населення.

МОЗ нагадує, що графік необхідних щеплень для дитини можна уточнити у сімейного лікаря. Якщо дитина його не має, їй зроблять індивідуальний план щеплень з урахуванням віку.

Раніше стало відомо, що в Україні зафіксували вже в 4 рази більше випадків кору, ніж минулого року. За 8 місяців цього року зареєстрували 43 випадки кору (із яких 21 – у дітей).

Читайте також

1