МОЗ спрощує процедуру формування лікарняних для вагітних під час війни

Багато вагітних через російську військову агресію були змушені виїхати до інших країн
Важливо
МОЗ спрощує процедуру формування лікарняних для вагітних під час війни
Пологи, вагітність (фото: pexels)
19 Травня 2022, 21:11
читать на русском

Міністерство охорони здоров'я спрощує процедуру формування лікарняних для вагітних, які через російську військову агресію були змушені виїхати до інших країн.

Про це повідомила пресслужба МОЗ з посиланням на слова заступниці міністра охорони здоров’я Марії Карчевич.

Найперше ці зміни стосуються жінок, які зараз чекають на народження дитини. Починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право на формування листка непрацездатності і, як наслідок, отримання відповідних соціальних виплат. Однак через розпочату росією війну ця можливість стала для декого недоступною.

На час воєнного стану МОЗ дозволило лікуючим лікарям формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (МВТН) без особистого прийому вагітної, - йдеться у повідомленні.

Як це виглядатиме на практиці?

Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН.

Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування, — пояснила деталі змін Марія Карчевич.

За словами заступниці міністра, лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить лист по непрацездатності, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

МОЗ рекомендує вагітним тримати зв’язок зі своїм лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану медичну консультацію можна отримати за допомогою технічних засобів комунікації.

Нагадаємо, що навіть під час війни важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Тому у МОЗ пояснили, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану.

Читайте також

1