Може побити рекорди: синоптики не виключають, що серпень стане найспекотнішим літнім місяцем

Уже цими вихідними температура повітря подекуди сягатиме 37-40 градусів тепла
Може побити рекорди: синоптики не виключають, що серпень стане найспекотнішим літнім місяцем
Літо, спека (фото: picabu)
1 Серпня 2023, 19:52
читать на русском

Цього року серпень в Україні може стати найспекотнішим літнім місяцем, адже очікується, що середня температура буде на 2 градуси вищою за норму.

Про це в коментарі NV розказала синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха.

"Скоріше за все, середньомісячна температура на 2 градуси може бути вища за кліматичну норму, в той час, як попередні 2 місяці були на 1-1,5 градуса жаркішими за цим показником", - сказала синоптик.

На запитання, чи йдеться про те, що серпень стане найспекотнішим літнім місяцем у цьому році, синоптик відповіла "можливо".

"Поки зарано про це говорити, але, за прогнозами, якщо він у нас на 2 градуси буде теплішим за кліматичну норму (за середньомісячними показниками), відповідно, це дещо вище, ніж було у червні та липні. І ми вже бачимо, що таких високих температур, які зараз прогнозуємо на першу декаду серпня, в липні і в червні не було", - додала вона.

Вона розказала, що в першій половині літа Ель-Ніньйо був у перехідній фазі, але тепер вже повністю перейшов в активну фазу. Поверхневі води у південній частині Тихого океану вже прогрілися до відповідного рівня, і це починає дуже активно впливати на всі процеси по планеті. Відповідно, виділяється більше енергії в атмосферу, і атмосфері треба її кудись дівати.

"В різних регіонах це проявляється по-різному. Десь це спека, десь це, наприклад, може бути град, як нещодавно був зафіксований в Італії - 19 сантиметрів... І це якраз таки вказує на те, що дійсно в атмосфері щось відбувається. Плюс, звичайно, антропогенний фактор накладається", - пояснила синоптик.

За її даними, на 2024-й рік вже розраховують, що може бути багато температурних рекордів.

"Подивимось, як буде розвиватися ситуація, але наразі у науковців такі припущення. Ель-Ніньйо - процес довготривалий, тож максимальний вплив, швидше за все, ми відчуємо у 2024 році, але вже й у цьому бачимо прояви", - резюмувала вона.

Нагадаємо, у найближчі кілька днів погода в Україні буде нестабільною, з дощами і грозами. Потім опадів стане менше, а температура підніметься до +34°...+37°. Лише на заході періодично дощитиме, внаслідок чого і температура буде трохи нижче.

Читайте також