НАБУ відкрило кримінальну справу про виплати електростанціям в окупації, до яких причетний заступник глави ОП Шурма

Йдеться про незаконно виплачених за "зеленим тарифом" 320 млн грн
Головне
НАБУ відкрило кримінальну справу про виплати електростанціям в окупації, до яких причетний заступник глави ОП Шурма
Шурма Ростислав (фото: facebook.com/rostyslav.shurma)
29 Вересня 2023, 11:27
читать на русском

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальну справу стосовно виплат за електроенергію, яку виробили сонячні електростанції, розташовані на окупованих територіях. До справи причетне близьке оточення заступника глави ОП Ростислава Шурми.

Про це пише Суспільне з посиланням на джерела в правоохоронних органах. Як зазначили співрозмовники, у провадженні фігурують п'ять фірм.

Справа розслідується за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Нагадаємо, 17 серпня Bihus.Info оприлюднив розслідування про те, що ДП "Гарантований покупець" виплатив 320 мільйонів гривень за електроенергію сонячним станціям на тимчасово окупованих територіях.

За даними журналістів, серед них були ті, що належать близькому оточенню заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми.

Мовиться про СЕС у Запорізькій області, зокрема ТОВ "КД Енерджі 2" і ТОВ "Відновлювальна Енергія Запоріжжя", співвласником яких є брат Шурми — Олег, а також ТОВ "Грін Енерджі Токмак" і ТОВ "Грандпауєр ЛЛС", співвласником яких є колишній підлеглий Шурми Руслан Божко.

Водночас Bihus.Info вказує, що оплачена електроенергія, ймовірно, не йшла до енергосистеми України, але станції отримували оплату за "зеленим тарифом" до літа 2023 року.

27 вересня  Шурма заявив, що енергокомпанії його брата "працюють, так само як і всі енергокомпанії в Україні у рамках загальних правил".

"Тобто ці станції, по яких було прийняте рішення призупинити облік і призупинити інформацію по передачі, призупинені. Що з ними відбувається зараз, я не знаю, але така ситуація стосується близько 70 об'єктів. Ті станції, які розташовані на підконтрольній території України, фактично так само працюють, як всі інші об'єкти", — додав посадовець.

Читайте також

1