Нацбанк на 25% підняв офіційний курс гривні до долара

Таке рішення ухвалене на тлі економічного стану України під час війни
Головне
Нацбанк на 25% підняв офіційний курс гривні до долара
Гроші, долари (фото: Pexels)
21 Липня 2022, 11:23
читать на русском

Національний банк України на 25% підняв офіційний курс гривні до долара вранці 21 липня.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол, - йдеться у повідомленні.

До цього - від початку війни - курс фіксованим на рівні 29,25 грн/дол.

Нацбанк зазначив, що таке рішення ухвалене на тлі економічного стану України під час війни та зміцнення долара США до інших валют. При цьому офіційний курс гривні до долара й надалі є фіксованим.

Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 дол. США на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах.

Війна триває вже майже п'ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань, - зазначили у НБУ.

Наголошується, що новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності.

За оцінками НБУ, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютного виторгу експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Корекція офіційного курсу гривні матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, зумовлене останні місяці насамперед наслідками війни для пропозиції товарів і послуг та вартості логістики, а також динамікою цін на світових товарних ринках.

Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні.

Нагадаємо, що Національний банк України не планує відпускати курс долара та повертатись до вільного курсоутворення. На початку повномасштабної війни НБУ заморозив курс долара на рівні 29,25 гривні.

1