Нацбанк України збільшив ліміт зняття готівки з валютних рахунків

В Україні та за кордоном можна зняти до 100 тисяч гривень в еквіваленті
Важливо
Нацбанк України збільшив ліміт зняття готівки з валютних рахунків
Гроші, долари (Фото: pexels)
22 Березня 2022, 23:07
читать на русском

Національний банк збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті та уточнив низку обмежень на транскордонні операції.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

Зазначається, що зміни набули чинності 21 березня 2022 року і вони стосуються наступних питань:

Зняття готівкової іноземної валюти в Україні та за кордоном:

Збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті з 30 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті). Водночас уточнено, що цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках. Щоденний ліміт у 100 тис. грн на зняття коштів в Україні з рахунків в національній валюті лишається чинним. Натомість за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць.

Зазначається, що впроваджені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Оплата навчання за кордоном:

Національний банк дав змогу без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, розширивши перелік виключень з заборони на транскордонні операції, до якого також належать витрати, пов’язані зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих;

Обмеження операцій quasi cash та P2P-переказів із метою запобігання виведенню капіталу за кордон:

Національний банк обмежив загальним лімітом у 100 тис. грн (у еквіваленті) на місяць:

  • переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (P2P-перекази);
  • здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash. Серед таких операцій поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

В НБУ зазначили, що розраховуватися картками українських банків за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Крім того, Національний банк України:

  • розширив перелік винятків до заборони, що стосується переказів за кордон, валютними операціями резидентів із виконанням зобов’язань, які забезпечені державною гарантією;
  • дозволив купувати іноземну валюту на умовах "форвард" за форвардними договорами, що були укладені до 23 лютого 2022 року (включно) з дотриманням визначених умов.

Нагадаємо, на час війни в Україні Національний банк послабив низку обмежень на валютному ринку.

Читайте також

1