Найбільший сапфір у світі випадково знайшли на Шрі-Ланці

Майже рік його очищали від бруду та нашарувань
Найбільший сапфір у світі випадково знайшли на Шрі-Ланці
Найбільший у світі сапфір на Шрі-Ланці (фото: BBC News)
27 Липня 2021, 21:06
читать на русском

На південному заході Шрі-Ланки, поблизу міста Ратнапура, землекопи випадково знайшли найбільший у світі сапфір.

Про це повідомляє BBC News.

Зазначається, у Національному управлінні Шрі-Ланки з питань коштовного каміння та дорогоцінностей підтвердили унікальну знахідку.

Дорогоцінний камінь знайшли випадково, коли копали криниці на задньому дворі одного з будинків. Це сталось майже рік тому, а весь цей час його очищали від бруду та нашарувань. Також встановлювали його вартість.

Знайдена брила виявилася скупченням зірчастого сапфіру вагою приблизно 510 кілограмів (2,5 мільйона каратів). Такого великого каменю у світі ще не було. Попередньо встановлено, що він може коштувати близько 100 мільйонів доларів.

Власник гігантського каменя є торговцем коштовностями у третьому поколінні. Цю знахідку він назвав "Сапфіром щасливої випадковості".

Я ніколи раніше не бачив такого великого зразка. Він міг сформуватися приблизно 400 мільйонів років тому, - сказав відомий гемолог (фахівець з дорогоцінного каміння) Гаміні Зойса.

Нагадаємо, що у Женеві на аукціоні продали найбільший діамант вагою понад 100 каратів за 12 млн швейцарських франків (13 204 800 доларів).