Нардепи хочуть заборонити евакуацію автівок інспекторами з паркування під час війни

Свою пропозицію нардепи обґрунтовують тим, що часто під час повітряних тривог доводиться паркуватися не за правилами
Нардепи хочуть заборонити евакуацію автівок інспекторами з паркування під час війни
Евакуатор, автомобіль (фото: УНІАН)
15 Березня 2023, 18:45
читать на русском

Депутати Верховної Ради пропонують заборонити евакуацію транспортних засобів інспекторами з паркування під час війни.

Про це йдеться у законопроєкті №9092, оприлюдненому на сайті Ради.

У пояснювальній записці зазначається, що у період повномасштабної війни кількість випадків евакуації транспортних засобів зросла. При цьому часто такі затримання відбуваються навіть без законних підстав.

Депутати додають, що під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати автомобілі для пошуку укриття, при цьому часто порушуючи правила зупинки або стоянки. У такому разі неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я, а не про дотримання Правил дорожнього руху.

До того ж під час воєнного або надзвичайного стану може виникнути необхідність у негайній та швидкій евакуації. Проте, це не можливо оперативно здійснити, якщо транспортний засіб тимчасово затриманий інспекторами з паркування та перебуває на зберіганні на спеціальному майданчику чи стоянці.

Так, до Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується додати таку примітку: тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування не застосовується в місцевостях, у яких запроваджено правовий режим воєнного стану або правовий режим надзвичайного стану.

Нагадаємо, в Україні водіям заборонено їздити на машині без страховки на автомобіль. Але деякі нехтують цим правилом. У 2023 році в Україні розмір штрафу за відсутність автоцивілки становить 425 грн. Якщо порушник не оплатить штраф протягом 15 днів, то його сума збільшується до 850 грн.

Читайте також

1