Нардепка Шуляк розповіла, як правильно скористатися послугою Євідновлення

Нардепка радить українцям внести своє майно до реєстру речових прав
Нардепка Шуляк розповіла, як правильно скористатися послугою Євідновлення
17 Травня 2023, 11:44
читать на русском

Власникам пошкодженого житла, перш за все потрібно подати інформаційне повідомлення про майно, якщо вони ще цього не зробили. Це можна зробити на порталі чи в застосунку "Дія", а також через ЦНАП або нотаріуса. Якщо про пошкодження повідомляли раніше, робити це повторно не потрібно.

Про це у Фейсбуці розповіла голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Після подачі заявки громадянин має відкрити спеціалізований рахунок "єВідновлення" в одному з банків-учасників програми. Це можна зробити також під час подання заяви у застосунку "Дія". Далі потрібно подати заяву на отримання грошової допомоги в межах "єВідновлення" у застосунку "Дія".

"На сьогодні з програмою "єВідновлення" співпрацює 5 банків, як державних, так і комерційних. В майбутньому планується залучення до програми ще 10 банків. Відкрити рахунок можна як онлайн, так і безпосередньо прийшовши до свого відділення банку", - розповіла Шуляк.

Голова комітету нагадала, що для фіксації руйнувань громадяни мають допустити на пошкоджений об’єкт представника відповідної комісії, яку створили органи місцевого самоврядування.

Там члени комісії мають зафіксувати масштаби пошкодження вашого помешкання у чек-листі відповідного зразка. Вартість всіх робіт, до прикладу, заміна вікон чи покрівлі, затверджена Кабінетом міністрів, тому зловживання абсолютно виключені. Чітко зафіксована та обрахована комісією інформація також заноситься до "Дії".

"Всі кошти, відповідно до чеклиста і розрахунку руйнувань будуть перераховані громадянам на цільовий рахунок. Їх можна буде використати на придбання будівельних матеріалів чи проведення відновлювальних робіт", - зазначила Шуляк.

Нардеп звернула увагу на тому, що на сьогодні однією з перепон на шляху отримання компенсації є відсутність майна громадян у реєстрі речових прав. Оскільки реєстри запрацювали з 2013 року, не вся нерухомість громадян до нього внесена.

"Тому раджу українцям не гаяти часу і звернутися до державного реєстратора, нотаріуса чи ЦНАПу і ввести своє пошкоджене майно до реєстру речових прав", — резюмувала Шуляк.

Нагадаємо, в Україні запустили послугу  єВідновлення в "Дії". На першому етапі послуги єВідновлення допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту. Максимальна сума на відновлення одного об’єкта — 200 тисяч гривень.

Читайте також

1