Нарендра Моді втретє став прем’єр-міністром Індії

Вибори в Індії, що розпочалися 19 квітня, стали найбільшими у світі, залучивши близько 968 мільйонів зареєстрованих виборців
Нарендра Моді втретє став прем’єр-міністром Індії
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді
5 Червня 2024, 16:25
читать на русском

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді втретє здобув перемогу на національних виборах, але його партія в парламенті потребуватиме коаліції.

Партія «Бхаратія Джаната» не отримала 272 з 543 місць, які потрібні, щоб здобути повну більшість в парламенті. Про це повідомляє CNN. Тому Моді хоче сформувати новий уряд, до якого приєднаються його союзники.

Результати виборів було оголошено 4 червня. Моді заявив, що Національний демократичний альянс (NDA) втретє сформує уряд, і подякував виборцям за підтримку.

Партія Моді "Бхаратія Джаната" здобула 240 місць у парламенті, а разом із союзниками з NDA — 292 місця, що недостатньо для повної більшості в 272 місця. Таким чином, Моді доведеться покладатися на коаліційних партнерів для формування уряду.

Лідер опозиційного Національного конгресу Індії Рахул Ганді зазначив, що результати виборів свідчать про те, що країна не хоче продовження правління Моді та його партії, критикуючи їх управління протягом останніх десяти років.

Вибори в Індії, що розпочалися 19 квітня, стали найбільшими у світі, залучивши близько 968 мільйонів зареєстрованих виборців. Виборці обирали 543 депутатів нижньої палати парламенту — Лок сабхи. Голосування тривало до 1 червня, а підрахунок голосів завершили 4 червня.

Термін повноважень нинішнього складу нижньої палати парламенту спливає 16 червня, і новий склад має бути сформований до цієї дати.

Додамо, що Моді дотримується дуже обережної позиції щодо війни між РФ та Україною. Минулого року він виступав перед Конгресом США і жодного разу не згадав РФ чи Китай. ЗМІ часто писали, що після початку російського повномасштабного наступу Індія в рази збільшила поставки російської нафти через великі знижки, які надає Москва.

Читайте також

1