НАТО розпочала військові навчання у Польщі та ще 8 країнах альянсу

Загалом участь візьмуть 18 тисяч солдатів із понад 20 країн
НАТО розпочала військові навчання у Польщі та ще 8 країнах альянсу
Війська НАТО / Фото: facebook.com/NATO
1 Травня 2022, 17:48
читать на русском

1 травня країни НАТО розпочинають військові навчання "Захисник Європи" та "Швидка відповідь" на території Польщі та ще восьми країн Північноатлантичного Альянсу. Вони триватимуть майже місяць.

Про це повідомляє сайт Міноборони Польщі.

З 1 по 27 травня 2022 року відбудуться навчання Defender Europe 2022 (DE22 - "Захисник Європи") та Swift Response 2022 (SR22 - "Швидка відповідь") за участю польських солдатів, - йдеться в повідомленні.

В Міноборони пояснили, що Defender Europe 22 - це міжнародне спільне та регулярне навчання, організоване Збройними силами США для підвищення готовності та оперативної сумісності між союзниками та партнерами США та НАТО.

Навчання пройдуть на території Польщі та 8 країн Альянсу. Загалом участь візьмуть 18 тисяч солдатів із понад 20 країн, з яких близько 7 тисяч солдатів та 3 тисячі одиниць техніки дислоковані на території Польщі. Окрім солдатів польського війська, візьмуть участь солдати зі США, Франції, Швеції, Німеччини, Данії та Великобританії.

Під час навчань перевірятимуть здатність бійців брати участь у спільній бойовій операції. Реалізація включатиме епізоди дальнього тактичного переміщення з подоланням водних перешкод та вогневої підготовки.

Спільні навчання підвищують безпеку східного флангу та служать для відпрацювання відповідно до стандартів НАТО процедур використання військ та їх адаптації до нових викликів сучасного поля бою та стримування потенційного агресора, - повідомили в оборонному відомстві.

Нагадаємо, що до російського вторгнення привів вакуум безпеки після того, як Україна відмовилася від ядерної зброї заради миру. Згодом ми змогли стати членом НАТО.

Читайте також

1