НБУ випустив пам'ятну медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь"

Тираж медалі становить майже 100 тисяч штук
НБУ випустив пам'ятну медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь"
6 Грудня 2022, 18:20
читать на русском

Національний банк України випустив пам'ятну медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь". Вона присвячена стійкості, витримці та героїзму людей, що проживають в цих населених пунктах, і вшануванню пам’яті загиблих.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, сформовану з карт Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які разом нагадують форму серця. Вгорі над композицією – ворожий десантник із простріленим парашутом та літак "Мрія". Внизу – символ відродження життя — стилізована квітка.

На реверсі медалі зобразили дівчинку на гойдалці, у якої під час ворожої атаки розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя. Та реверсі також зобразили відбитки брудних чобіт ворога, птаха як символ продовження життя (біля дівчинки), стилізоване місто (угорі), ліс, прострілену "ріку життя" (унизу).

"Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Ірпінь, Гостомель, Буча та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв. Після звільнення відкрилася страшна правда про жахливі масові вбивства цивільного населення та звірства окупантів, яка настільки шокувала цивілізований світ, що було ініційовано розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, пов’язаних з агресивною війною Росії проти України", — нагадують в НБУ.

Медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь" виготовлена з нейзильберу, тираж — до 100 000 шт., з них до 50 000 екземплярів буде виготовлено у 2022 році.

Нагадаємо, Національний банк України випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Харків". Пам’ятна медаль "Місто героїв – Харків" - друга медаль із серії, присвяченої українським містам героїв, які довели всьому світу, що здатні витримати будь-які випробування заради свободи та гідності.

Першу пам’ятну медаль, присвячену звільненому з тимчасової окупації Херсону, презентували 19 листопада 2022 року.

Читайте також

1