НБУ ввів в обіг монети, присвячені державним символам України

Набір складається з трьох монет - герб, гімн та прапор України
НБУ ввів в обіг монети, присвячені державним символам України
2 Грудня 2022, 11:19
читать на русском

Національний банк увів в обіг набір із трьох пам`ятних монет "Наш герб", "Наш стяг" та "Наш гімн".

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Набір із трьох пам`ятних монет "Державні символи України" присвячений головним атрибутам держави, символам України, в яких втілюється національна ідея, відображається державна історична тяглість. Наші символи сповіщають мільйонам українців про славу прадідів. Тризуб як знак Київської держави Володимира Великого символізує безперервність історичного розвитку Українського народу. Пісня “Ще не вмерла Україна” за півтора століття стала потужним символом боротьби за незалежність та національним гімном. Поєднання синьої та жовтої барв, яке здавна використовувалось українцями для власної ідентичності, – це кольори чистого неба і пшеничного лану, офіційно затверджені ще на прапорі Української Народної Республіки", - йдеться у повідомленні.

До набору входять пам’ятні монети “Наш герб”, “Наш стяг”, “Наш гімн”.

На аверсі монети “Наш герб” розміщено: угорі – малий Державний Герб України, золотий тризуб на синьому щиті; на тлі променів – стилізований Знак Княжої Держави Володимира Великого, зображення якого відтворює схему побудови тризуба; ліворуч написи: 2022/УКРАЇНА/5 і графічний символ гривні/НАШ/ГЕРБ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

На аверсі монети “Наш стяг” розміщено: угорі – малий Державний Герб України; на тлі променів – синьо-жовтий  стилізований прапор, що майорить, та написи: ліворуч – 2022/УКРАЇНА/5 і графічний символ гривні/НАШ/СТЯГ, унизу – рядки з вірша “Прапор”: СИНІЙ, ЯК МОРЕ, ЯК ДЕНЬ, ЗОЛОТИЙ – /З НЕБА І СОНЦЯ НАШ ПРАПОР ЯСНИЙ./ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На аверсі монети “Наш гімн” розміщено: на тлі гілки калини з червоними ягідками – малий Державний Герб України та нотні рядки на тлі променів; ліворуч написи: 2022/УКРАЇНА/5 і графічний символ гривні/НАШ/ГІМН та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети “Наш герб” в обрамленні променів розміщено композицію із тризубів, що символізує наш історичний спадок – від витоків, двозуба Святослава Хороброго, знаків на златниках та срібляниках, через знаки періоду Визвольних змагань 1917–1921 років до сучасного символу держави (латентне зображення); ліворуч напис – НАШЕ КОРІННЯ.

На реверсі монети “Наш стяг” в обрамленні променів зображено оздобленого орнаментами стилізованого птаха, який тримає гроно калини і символізує українську душу в її прагненні до волі та незалежності; унизу напис – НАША ДУША.

На реверсі монети “Наш гімн” в обрамленні променів зображено козака Мамая під стовбуром дуба – образ вільної людини, захисника, воїна, мандрівника, вправного вершника – як уособлення ментальності українців, як символ вічного захисника України, доповнений сучасними реаліями – замість шаблі на дубі висить сучасна зброя; розміщено написи: рядки гімну – ДУШУ Й ТІЛО МИ ПОЛОЖИМ ЗА НАШУ СВОБОДУ/І ПОКАЖЕМ, ЩО МИ, БРАТТЯ, КОЗАЦЬКОГО РОДУ (півколом над козаком) – слова, актуальні для сьогодення; НАШЕ ГАСЛО (праворуч від козака).

Нагадаємо, Національний банк України вводить в обіг монету, присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді. Номінал монети "Сад божественних пісень" - 20 гривень.

Читайте також

1