Незабаром частині українців доведеться змінити паспорти-книжечки на ID-картки: кого це стосується

МВС закликає уважно перевірити усі свої паспортні документи й у разі необхідності - звернутись до підрозділу ДМС чи ЦНАП
Незабаром частині українців доведеться змінити паспорти-книжечки на ID-картки: кого це стосується
Паспорт, Україна (фото: Державна міграційна служба)
6 Липня 2023, 19:47
читать на русском

Українцям, яким виповнилось 25 чи 45 років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022, необхідно вклеїти фото в паспорт до 1 серпня поточного року. Якщо цього не зробити - паспорт підлягає обміну на id-картку.

Про це повідомляє  пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Як пише МВС, в Україні, після скасування карантину, який було запроваджено через пандемію COVID-19, було відновлено строки для вклеювання фотографій у паспорт-книжечку за досягнення 25- чи 45-річного віку.

"Тож, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022 Вам необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. Якщо фотокартку не буде вклеєно, паспорт підлягає обміну на id-картку", - пише пресслужба.

Міністерство закликає уважно перевірити усі свої паспортні документи й у разі необхідності - звернутись до підрозділу ДМС чи ЦНАП за додатковою інформацією.

Додамо, що згідно з даними Державної міграційної служби, наразі законодавство не визначає кінцевої дати чинності паспортів зразка 1994 року.

Коли паспорт-книжечку замінюють на ID-картку:

у разі втрати чи викрадення документа;

у разі пошкодження паспорта;

у разі зміни прізвища або ж інших персональних даних;

у разі, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

Нагадаємо, ID-картка за кількістю переваг не лише перевищує всі попередні зразки паспортів, що діяли в Україні, а й чимало сучасних документів інших країн.

Читайте також

1