Незаконне відчуження "Більшовика": арештовано 100 % акцій заводу

Завод приватизували за заниженою вартістю
Головне
Незаконне відчуження "Більшовика": арештовано 100 % акцій заводу
Документи Фото автора Sam Jean з Pexels
13 Січня 2022, 12:12
читать на русском

Державне бюро розслідувань повідомило про арешт усіх акцій заводу "Більшовик".

За даними ДБР, відкрито кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року завод "Більшовик").

Наразі слідчі встановлюють обставини незаконного відчуження заводу з державної власності за заниженою вартістю.

Це завдало економічних збитків державним інтересам. Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки, - кажуть у ДБР.

Зазначається, що 11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу.

Відомо, що кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, у жовтні минулого року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що приватизація заводу "Більшовик" сприятиме створенню нових робочих місць та додатковим інвестиціям в Україну.

Читайте також

1