Нова хвиля COVID-19 шириться Європою - ВООЗ

Це є величезною проблемою для медичних працівників
Важливо
Нова хвиля COVID-19 шириться Європою - ВООЗ
Коронавірус, люди у захисних масках Фото: president.gov.ua
19 Липня 2022, 16:08
читать на русском

У Європі розпочалася нова хвиля COVID-19, спричинена варіантами штаму "Омікрон". ВООЗ закликає країни оперативно вжити заходів щодо вакцинації та захисних масок.

Про це заявив голова Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ханс Клюге, пише РБК-Україна.

У цей час минулого року ЄБР ВООЗ говорило про нову хвилю COVID-19, яка охопила весь регіон і була викликана варіантом "Дельта" на тлі скасування обмежень та посилення соціальних контактів. Тепер цілком зрозуміло, що ми знаходимося в ситуації, аналогічній минулому літу, - заявив Клюге.

За його словами, тільки цього разу хвиля коронавірусу поширюється варіантом "Омікрон", зокрема BA.2 і BA.5. При цьому кожна панівна лінія показує явні переваги передачі в порівнянні з раніше циркулюючими вірусами.

Зі зростанням числа випадків захворювання ми також спостерігаємо зростання госпіталізацій, які збільшуватимуться в міру відкриття шкіл, людей, які повертаються з відпусток, а отже соціальні контакти все частішатимуть, - зазначив Клюге.

Голова Європейського бюро ВООЗ наголосив, цей прогноз є величезною проблемою для медичних працівників у країні за країною, які вже перебувають під величезним тиском від боротьби з невпинними кризами з 2020 року.

Яка ситуація з COVID-19 у Європі

За даними ВООЗ, у Європі за останні шість тижнів спостерігається потроєння нових випадків COVID-19. Водночас минулого тижня було зареєстровано близько 3 мільйонів нових випадків, що становить майже половину всіх нових випадків захворювання у всьому світі.

У той час як рівень госпіталізації через COVID-19 подвоївся за той же період, госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії досі залишався відносно низьким.

Однак, оскільки рівень інфікування у літніх групах продовжує зростати, у Європі, як і раніше, щотижня від COVID-19 помирає близько 3000 осіб.

Читайте також

1