Очільник Департаменту кібербезпеки СБУ Вітюк у 2014 році знімав, як "Беркут" розстрілював протестувальників на Майдані

Відео під час допиту він не надав.
Головне
Очільник Департаменту кібербезпеки СБУ Вітюк у 2014 році знімав, як "Беркут" розстрілював протестувальників на Майдані
Ілля Вітюк
19 Квітня 2024, 17:39
читать на русском

Очільник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у 2014 році знімав, як "Беркут" розстрілював протестувальників на Майдані, повідомляє "Слідство.Інфо". 20 лютого 2014 року під час зіткнень на вулиці Інститутській у столиці загинули 48 людей, ще 80  отримали поранення.

За словами журналістів, цю інформацію їм підтвердили в офісі генерального прокурора, а також колишній керівник департаменту розслідувань злочинів Майдану Сергій Горбатюк.

"На одному з відео на 3 хвилині 10 секунд зі сторони "Беркуту", а саме на розі вулиць Банкова та Інститутська, з’являється чоловік у цивільному одязі і темній шапці. Він знімає на свій телефон, як працівники спецпідрозділу "Беркут" стріляють у мітингувальників", — йдеться у матеріалі.

Журналісти звернулися до офісу генпрокурора з питанням, чи ідентифікована і допитана ця людина. У відомстві їм відповіли, що чоловік на відео — співробітник Служби безпеки України. Його було допитано в якості свідка, "однак корисної інформації, яка представляла б доказовий характер чи інтерес для слідства, з її показів не отримано".

Водночас екскерівник Департаменту розслідувань злочинів, вчинених під час Майдану Сергій Горбатюк назвав прізвище працівника Спецслужби  — ним виявився Ілля Вітюк, який на той час був оперативним співробітником СБУ.

Горбатюк додав, що зняте Вітюком оперативне відео той не надав, оскільки телефон, за його словами, у нього вкрали у спортзалі, а відео з Інститутської він видалив ще до цього. Не впізнав нинішній генерал і жодного з тих, хто стріляв в учасників Майдану.

Прикметним є той факт, що допитали Вітюка лише у 2019 році, адже його особу довго не могли встановити, а сам він за всі ці роки до слідчих не звернувся, хоча й мав це зробити.

"Це був його обов’язок як представника правоохоронних структур, а не його право" — наголосив Горбатюк.

Журналісти "Слідства.Інфо" звернулися із запитом до СБУ щодо участі Вітюка в подіях під час Майдану.

Раніше журналісти видання  дослідили статки дружини та матері Іллі Вітюка та  виявили, що його родина володіє нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідство-інфо". За рішенням голови СБУ Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ.