Петиція на сайті Ради про створення ТСК у справі "вагнерівців" набрала необхідні 25 тисяч голосів

На думку авторів петиції, ТСК наразі є єдиним інструментом, за допомогою якого можна знайти відповіді на питання
Петиція на сайті Ради про створення ТСК у справі "вагнерівців" набрала необхідні 25 тисяч голосів
Затримання “вагнерівців”

Петиція на сайті Верховної Ради України із вимогою створити парламентську тимчасову слідчу комісію (ТСК) з розслідування справи "вагнерівців", набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Про це свідчить дані на сторінці електронних петицій на сайті парламенту.

"З гірким подивом читаємо в різноманітних ЗМІ шокуючу інформацію про те, що операція з вивезення в Україну російських найманців, бійців ПВК «Вагнер» була зірвана. Це не просто бійці одіозного підрозділу найманців. Це люди, які вбивали наших рідних, воювали проти нашої армії на Донбасі в 14−15-му роках", — йдеться у петиції.

На думку родичів військових, ТСК наразі є єдиним інструментом, за допомогою якого можна знайти відповіді на питання.

Авторкою петиції є Віталіна Тарасова, вдова Героя України Костянтина Могилка – командира літака АН-30Б, що був збитий бойовиками у червні 2014 року.

29 липня в санаторії під Мінськом затримали 33 найманців "ПВК Вагнера".

Однак ніяких звинувачень їм офіційно так і не висунули, а через два тижні 32 з 33 затриманих повернули в Росію.

18 серпня з’явилася інформація про те, що затриманих у липні в Білорусі російських бойовиків насправді планували затримати українські спецслужби. Вони ніби то понад рік вели операцію з розшуку і затримання причетних до злочинів на Донбасі, зокрема до збиття малайзійського Boeing рейсу MH17.

За повідомленнями, бойовикам, які воювали на Донбасі, нібито запропонували «роботу» від імені російської приватної військової компанії, щоб "виманити" їх з Росії. Під запис вони нібито розповідали про свою участь у бойових діях на Донбасі.

Також 18 серпня були оприлюднені записи, автентичність яких наразі перевірити неможливо.

За даними ЗМІ, після доповіді силовиків про спецоперацію Офісу президента, вона була зірвана, ймовірно, через витік інформації.

1