Pfizer дає у 10 разів більше антитіл, ніж CoronaVac – дослідження

Середній рівень антитіл від Pfizer становив 267, а від CoronaVac – 27
Pfizer дає у 10 разів більше антитіл, ніж CoronaVac – дослідження
Вакцинація (Фото: pixabaycom)

Китайські науковці Гонконзького університету провели рідкісний порівняльний аналіз ефективності вакцини від Pfizer і CoronaVac.

Про це  пише видання The Coronavirus Pandemic.

Порівняння проводили за показниками 1442 медпрацівників Гонконгу, забираючи у них зразки крові через різні інтервали часу і проводячи лабораторний тест нейтралізації вірусу/псевдовірусу.

У першій партії учасників з 93 повністю щеплених титри антитіл у 63-х з Pfizer істотно виросли після 1-ї дози, а потім і після 2-ї. При цьому у 30 щеплених CoronaVac були порівняно низькі титри антитіл після 1-ї дози і помірні – після 2-ї.

Використовуючи метод "золотого стандарту", відомий як PRNT, дослідники виявили, що середній рівень антитіл (267) в підгрупі з 12 осіб, які отримали вакцину Pfizer, в 10 разів вище, ніж у такого ж числа людей в підгрупі Sinovac, чий показник дорівнює 27, - йдеться в повідомленні.

Ці дані, пишуть дослідники, свідчать про можливу потребу щеплених CoronaVac (особливо літніх людей, у яких зазвичай слабша імунна відповідь на вакцини, і людей в імунодепресивних станах) посилити захист. Протягом тижня місцевий комітет з імунізації обговорить, чи потрібна буде деяким групам людей "підсилююча" доза.

Разом з тим керівник дослідження з Гонконгу зазначив SCMP, що низькі / помірні титри антитіл "краще, ніж нічого", і закликав людей вакцинуватися будь-яким доступним біопрепаратом, а не чекати доступного Pfizer.

Не дозволяйте кращому бути ворогом хорошого, - підкреслив він.

Як відзначають дослідники Гонконзького університету, такі результати можуть свідчити про "істотну відмінність в ефективності вакцини".

Разом з тим зазначається, що навіть середній рівень захисту організму - це краще, ніж його відсутність.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що китайська вакцина проти коронавірусу CoronaVac є безпечною серед дітей від 3 до 17 років.

Читайте також

1