Під час спалювання стерні у Полтавській області живцем згорів чоловік

Загиблий за допомогою вогню боровся із залишками кукурудзи в городі
Під час спалювання стерні у Полтавській області живцем згорів чоловік
Випалювання сухої трави Фото: ДСНС

62-річний чоловік у Полтавській області згорів живцем, випалюючи залишки кукурудзи в городі.

Про це повідомляє управління цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації.

29 березня приблизно о 16 годині поблизу смт Чорнухи Лубенського району на земельній ділянці власного домоволодіння було виявлено тіло господаря, громадянина 1959 року народження, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Попередньо встановлено, що чоловік загинув внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні пожнивних залишків кукурудзи.

Обставини події з’ясовуються. Для встановлення причини смерті тіло загиблого направлено до Лохвицького обласного бюро СМЕ.


Контекст. Щороку у весняний період значно зростає кількість пожеж, пов'язаних зі спалюванням населенням сухої трави та сміття. Одна з причин - людський фактор, кажуть рятувальники.

Громадяни наводять лад на садових і дачних ділянках, де спалюють сміття, суху траву, деколи створюючи пожежонебезпечні ситуації. Роками пали сухої рослинності стають причиною лісових пожеж.

В Україні діє закон про збереження довкілля № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиється штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.