Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Активісти хочуть, щоб на ліки виділили більше грошей з бюджету
Ексклюзив
Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків
Акція біля Верховної Ради (фото: Парламент UA)
18 Вересня 2020, 11:36
читать на русском

У п’ятницю, 18 вересня, біля Верховної Ради України проходит акція "Бюджет смерті-2021". Активісти вимагають у народних депутатів збільшити фінансування охорони здоров’я у держбюджеті на 2021 рік до 5% від ВВП. Що складає майже 225 млрд грн.

Про це повідомляє кореспондент "Парламент UA" з місця події.

До будівлі Ради приїхали батьки з дітьми, які мають рідкісні хвороби, онкохворі та інші. Деякі з мітингувальників на інвалідних візках.

"Майже щодня хтось помирає. В Україні від раку помирає на рік близько 100 тисяч пацієнтів, і це через те, що в нас не закуповують інноваційні ліки", - заявила Вікторія Романюк, учасниця ГО "Афіна. Жінки проти раку".

Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Акція біля Верховної Ради (фото: Парламент UA)

Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Активісти вважають, на рік на ліки потрібно 5 млрд грн. За їхніми словами, якщо депутати проголосують на той бюджет, який раніше представили, то фактично вони віддадуть свої голоси за смерть.

Під Радою протестують проти "Бюджету смерті": вимагають збільшити фінансування ліків

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України під час засідання ухвалив проєкт державного бюджету на 2021 рік.

"Ухвалення проєкту бюджету урядом відбулося згідно із графіком бюджетного процесу - до 15 вересня документ має бути переданий на розгляд Верховної ради", - повідомив представник Кабміну у Верховній раді Василь Мокан.