Підрозділи територіальної оборони в Україні: хто зможе увійти

Деякі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вже запрошують громадян приєднатись до підрозділів
Головне
Підрозділи територіальної оборони в Україні: хто зможе увійти
Військовий вишкіл. Фото: https://gur.gov.ua/
7 Січня 2022, 13:24
читать на русском

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть громадяни України, які пройшли військову службу у Збройних Силах України, службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах.

Як повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України, до добровольчих загонів братимуть не тільки тих, хто служив у війську. Про це йдеться у статті 9 Закону України "Про основи національного спротиву".

Громадян України, які не проходили службу у ЗС України, військових формуваннях та правоохоронних органах, серед інших прийматимуть до добровольчих формувань територіальних громад. Вони зараховуються до складу після складення Присяги добровольця територіальної оборони, - йдеться у повідомленні.

Крім цього, для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Але до складу добровольчих формувань територіальних громад не може бути зарахована особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.

Як пише Армія.Inform, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) вже звернулися до громадян з пропозицією стати частиною територіальної оборони рідного краю.

Які переваги служби у підрозділах тероборони

Однією з переваг участі в добровільних формуваннях територіальних громад є служба поруч із домівкою та, власне кажучи, захищатимуть свою малу Батьківщину.

В особливий період укомплектування частин здійснюватиметься військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. Вони обійматимуть офіцерські, старшинські, сержантські та солдатські посади.

Крім того, відповідно до штатного розпису усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення. Їм надаватиметься безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

Також за всіма військовослужбовцями зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Нагадаємо, що 1 січня в Україні набрав чинності закон про основи національного спротиву.

Читайте також

1