ПКВ ""Вагнер" може очолити син Пригожина: чи загрожує це Україні

Пригожин-молодший може стати тією фігурою, довкола якої згуртуються "вагнерівці", яких не влаштовує інший лідер ПВК Андрій Трошев, пов’язаний з Кремлем і російським Міноборони
ПКВ ""Вагнер" може очолити син Пригожина: чи загрожує це Україні
2 Жовтня 2023, 08:24
читать на русском

ISW вважає, що "Вагнер" зможе знову стати серйозною військовою загрозою, якщо буде згуртований під керівництвом Міноборони РФ.

25-річний син Євгенія Пригожина Павло прийняв командування ПВК "Вагнер" і веде переговори з Росгвардією про повернення вагнерівців до бойових дій у Україні. Про це вчора, 1 жовтня повідомив пов’язаний з "Вагнером" Telegram-канал GREY ZONE.

При цьому Інститут вивчення війни ISW з посиланням на російське інсайдерське джерело зауважує, що Павло Пригожин не є незалежним актором і перебуває під впливом голови Служби безпеки "Вагнера" Михайла Ватаніна.

В кожному разі Пригожин-молодший може стати тією фігурою, довкола якої згуртуються "вагнерівці", яких не влаштовує інший лідер ПВК Андрій Трошев, пов’язаний з Кремлем і російським Міноборони. Наприкінці вересня президент Росії Володимир Путін публічно обійняв колишнього командувача "Вагнера" і нинішнього співробітника Міноборони Андрія Трошева і заявив, що вони обговорили, як Трошев буде залучений до формування нових добровольчих загонів, які виконують бойові завдання в основному в Україні.

Тобто, при всьому багатстві вибору альтернативи боям проти України вагнерівці не мають.

Йдеться, по суті, лише про ступінь автономності їхнього угруповання.

Група, умовно, Пригожина-молодшого, виходить з того, що бійцям "Вагнера" не доведеться підписувати контракти з російським МО і що "Група Вагнера" збереже свою назву, символіку, ідеологію, командування, управління та існуючі принципи роботи.

Водночас очільник Росгвардії Віктор Золотов припускає, що деякі бійці "Вагнера" можуть приєднатися до Росгвардії як окремий підрозділ.

При цьому ISW вважає, що знову стати ефективною військовою організацією група "Вагнера" може стати саме під керівництвом Росгвардії, Міноборони Росії чи подібної організації. У цьому разі, всупереч попереднім оцінкам Інституту, "Вагнер" зможе знову стати серйозною військовою загрозою для України.

Тим часом лише вчора, 1 жовтня начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що Україна фіксує поодинокі випадки повернення залишків ПВК “Вагнер” на українську територію, але жодної тактичної загрози вони не несуть.

Читайте також