Платитимемо як раніше: НКРЕКП скасувала рішення про зростання тарифів на воду

Рішення скасували після критики президента Зеленського
Головне
Платитимемо як раніше: НКРЕКП скасувала рішення про зростання тарифів на воду
вода, кран
3 Липня 2023, 13:46
читать на русском

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала своє рішення від 29 червня щодо підвищення тарифів на воду.

Про це стало відомо з трансляції позачергового засідання комісії.

Зокрема, голова комісії Костянтин Ущаповський заявив, що на період воєнного стану позиція президента є достатньою підставою для того, щоб НКРЕКП скасувала своє рішення.

"Верховний Головнокомандувач (президент, - ред.) висловився проти рішення про перегляд тарифів на водопостачання та водовідведення, що є достатньою підставою для скасування ухваленого комісією рішення. При цьому прем'єр-міністр України наголосив на необхідності проведення додаткових консультацій щодо такого рішення", - пояснив він.

У зв'язку з цим Ущаповський запропонував скасувати постанову від 29 червня 2023 року, його підтримали одноголосно. Він також доручив терміново підготувати необхідні матеріали для додаткових консультацій із урядом.

На сайті НКРЕКП додали, що починаються консультації з Кабінетом міністрів та всіма зацікавленими сторонами. Мета - напрацювання справедливого соціального рішення, яке зможе забезпечити додаткові фінансові ресурси з державного бюджету або інші компенсаторні механізми для покриття витрат водоканалів.

Зазначимо, минулого тижня НКРЕКП встановила нові тарифи на воду для низки водоканалів. Вони мали набути чинності з 1 липня. Очікувалося, що у середньому платіжки за воду зростуть на 60 гривень.

Нагадаємо, комунальні підприємства, які надають послуги централізованого водопостачання та водовідведення, закликали регулятора – Національну комісію, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) – підвищити тарифи хоча б у середньому на 33% вже з 1 липня.

Читайте також