Посвідчення водія матиме нові позначки: що зміниться

На водійських правах з'являться коди, що використовуються у документах в ЄС
Головне
Посвідчення водія матиме нові позначки: що зміниться
Сервісний центр МВС Фото: facebook.com/hsc.gov.ua
29 Вересня 2021, 12:06
читать на русском

Національне посвідчення водія в Україні матиме нові позначки.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС у Фейсбуці.

Зазначено, що сьогодні, 29 вересня, набрали чинності зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1007, з метою впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

А саме — про зміну показу інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом. Відтепер замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія зазначатимуться коди, що використовуються у водійських документах в ЄС, - йдеться у повідомленні.

Імплементуючи європейське законодавство, український уряд запровадив зміни й за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів.

У сервісному центрі зазнали, що відсьогодні одночасне відкриття двох категорій відбувається шляхом складання іспитів лише за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Наприклад, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються тільки за категорією С.

Якщо водія, який має декілька відкритих водійських категорій, було позбавлено права керування, повернути посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення він зможе, склавши в сервісному центрі МВС теоретичний та практичний іспити лише за вищою категорією.

При відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E) водіям більше не потрібно надавати додаткові документи, що підтверджують навички керування — вони підтверджуватимуться за посвідченням водія.

Також збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Відтепер він діє 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів, - повідомили в МВС.

Нагадаємо, сервісні центри Міністерства внутрішніх справ спростили процедуру видачі водійських прав переселенцям без прописки.

Читайте також