Повної відсутності мобільного зв`язку в Україні не буде - президент "Київстар"

Водночас в окремих районах можуть бути проблеми зі зв`язком
Головне
Повної відсутності мобільного зв`язку в Україні не буде - президент "Київстар"
Телефон / Фото: Pexels
19 Листопада 2022, 12:24
читать на русском

Президент "Київстару" Олександр Комаров не вважає, що по всій Україні зникне мобільний зв'язок, але водночас попереджає про труднощі.

Про це Комаров розповів у коментарі для НВ Бізнес.

"Я не думаю, що є загроза, що мобільний зв’язок зникне на довгий час у всій Україні. Це залежатиме від того, як витримуватиме енергетична система. Мережа може перетворитися на точкове покриття, коли зв’язок буде присутнім островами. Це зараз ми бачимо на прикладі Києва, коли відключають цілі райони з великою кількістю мешканців, і за кілька годин зникає мобільний і фіксований зв’язок. Але це не означає, що Київ без зв’язку", - сказав Комаров.

Голова компанії назвав найбільш вразливі області саме зараз: це Київська, Харківська, Львівська та Полтавська.

Якщо говорити про цю недавню атаку, відверто, вражені були майже всі області, тільки в 2−3 областях не було відключень мережі від електроживлення. В інших були, але відрізнявся масштаб", - зазначив Комаров.

Він додав, що альтернативи як такої не існує, тому що навіть термінали для супутникового зв’язку Starlink треба підживлювати.

"Будь-якому приладу потрібно електроживлення в 21 столітті. Усі готуються до поганих сценаріїв, але якогось такого рішення, яке б дозволило людині залишатися на зв’язку, немає. Немає живлення - ми повертаємось у минуле", - сказав Комаров.

Нагадаємо, масштабні руйнування енергооб’єктів України, завдані російським агресором 15 та 17 листопада, спричиняють довгострокові відключення електроенергії, які можуть тривати по декілька днів.

1