путін збирається воювати в Україні протягом 2023 року

Малоймовірно, що він піде на конфлікт з НАТО чи використання ядерної зброї
Головне
путін збирається воювати в Україні протягом 2023 року
володимир путін, Фото: AFP
31 Жовтня 2022, 10:12
читать на русском

путін спробує продовжити звичайні військові операції, щоб утримати раніше окуповані території та створити умови для згортання західної підтримки України.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що російський диктатор навряд чи піде на ескалацію з використанням тактичної ядерної зброї, за винятком раптового краху російських військових, що дозволить українським силам здійснювати просування по всьому театру воєнних дій.

Також надзвичайно малоймовірно, що Путін буде прагнути до прямого військового конфлікту з НАТО, - вказують в ISW.

На думку фахівців, президент РФ продовжуватиме натякати на можливість використання ядерної зброї та погрожуватиме Альянсу. Таким чином він намагатиметься зупинити допомогу, яку Захід надаватиме Україні взимку.

Цей прогноз базується на двох оцінках. По-перше, Путін ставить умови для продовження кидання погано підготовлених російських військ безпосередньо до бойових дій в Україні у осяжному майбутньому, замість того, щоб призупинити операції з відновлення ефективних військових сил. По-друге, теорія перемоги Путіна базується на використанні суворої зими, щоб зламати волю Європи, - пояснюють у звіті.

В Інституті вивчення війни додають, що недавно завершена часткова мобілізація у РФ переконливо свідчить про те, що російський диктатор має намір воювати й у 2023 році.

Нагадаємо, в ISW зазначають, що зараз малоймовірно, що Білорусь візьме безпосередню участь у війні в Україні.

Читайте також

1