Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про співпрацю з Україною

Співавторами документу стали 45 країн світу
Важливо
Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про співпрацю з Україною
ООН (Фото: Reuters)

Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про співпрацю з Україною "Співпраця з Україною і допомога їй у галузі прав людини", яка допоможе повідомляти світу про порушення прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.

Співавторами документа разом з Україною стали 45 країн, серед яких країни ЄС, Австралія, Албанія, Велика Британія, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Ізраїль, Канада, Лівія, Молдова, Норвегія, Нова Зеландія, Північна Македонія, США, Туреччина, Чорногорія, Швейцарія, Японія.

Документ передбачає, що Рада ООН з прав людини впродовж наступних двох років продовжить розгляд ситуації з правами людини в Україні - на всій її території в межах міжнародно визнаних кордонів. Розгляд відбуватиметься у межах Інтерактивних діалогів з Верховним комісаром ООН з прав людини на основі підготовлених її Управлінням доповідей про ситуацію в Україні з особливим акцентом на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях нашої держави.

Згідно з резолюцією, Управління Верховного комісара ООН з прав людини також продовжить надавати Україні технічну допомогу в сфері прав людини.

Завдяки цій резолюції ми зберегли ще на два роки фокус уваги Ради ООН з прав людини до наслідків російської агресії проти України. Це частина системної роботи МЗС з донесення до світу правди про грубі порушення Російською Федерацією прав та основних свобод людини на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької і Луганської областей", - наголосив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, ООН рекомендувала Україні провести перепис населення, оскільки наразі точно невідомо, скільки ж людей проживає в Україні.

Читайте також

1