День захисників і захисниць та Хеловін: які свята очікують на українців у жовтні

У Запорізькій області російські загарбники атакували будинки мирних мешканців фосфорними боєприпасами.
Про це повідомив речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Ареф'єв у Фейсбуці.
За його словами, під час обстрілу фосфорними боєприпасами в селі Новоданилівка Пологівського району загорівся дах житлового будинку по вулиці Хрусталькова.
У результаті артобстрілу фосфорними боєприпасами в селі Новоданилівка Пологівського району загорівся дах житлового будинку по вулиці Хрусталькова. Підрозділи ДСНС Запорізької області ліквідували наслідки. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав, - написав він.
Ареф'єв зазначив, що в області залишається високою загроза застосування противником ракетного озброєння по об’єктах військової та цивільної інфраструктури, а також ймовірність активізації дій російських окупантів із метою просування до міста Запоріжжя.
Зокрема, на Пологівському напрямку противник намагається утримати захоплену територію, проводить повітряну розвідку безпілотними літальними апаратами, обстрілює українських військових і місцеве населення із реактивних систем залпового вогню, намагаючись оволодіти окремими населеними пунктами, але успіху не має, а захисники України завдають ворогу втрат.
Крім того, 12 квітня піротехніки ДСНС знищили снаряд реактивної системи залпового вогню "Ураган" в одному з населених пунктів Запорізької області.
У Генпрокуратурі зазначили, що у ніч на 12 квітня 2022 року військовослужбовці збройних сил РФ обстріляли фосфорними боєприпасами, які заборонені Женевською конвенцією, такоє село Новояковлівка Комишуваської ОТГ Запорізького району. В результаті ворожої атаки пошкоджено приватні будинки, поранених та загиблих немає.
Довідково: Білий фосфор, яким окупанти бомблять мирне населення в українських містах та селах, викликає важкі опіки, аж до кісток та кісткового мозку.
Фосфор є самозаймистою речовиною, що починає горіти при першому ж контакті з повітрям. Коли він потрапляє на шкіру та одяг, він одразу ж прилипає і продовжує горіти.
Що робити при потраплянні на одяг та шкіру фосфору:
- Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.
- За можливості занурте пошкоджену частину тіла у воду. Або рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
- Обережно зніміть одяг. Краще робіть це прямо у воді або продовжуйте поливати уражені ділянки водою.
- У воді фосфор не горить. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та обпалені частини одягу.
Якщо палаючий фосфор потрапив на шкіру, обробіть рану содовим розчином. Він готується просто: на склянку води потрібно додати чайну ложку соди.
На рану, яка утворилася від горіння фосфору, накладіть вологу пов'язку. Та змочуйте її содовим розчином. У жодному разі не використовуйте вату та перекис водню, коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.
Якщо людина, яка отримала фосфорні опіки, знаходиться у свідомості, дайте їй будь-які знеболювальні та заспокійливі препарати.
При горінні фосфор також виділяє отруйні пари. Для виведення токсичних речовин з організму прийміть будь-який сорбент. Пийте багато води, також можна вживати молоко та лужну негазовану воду.
Читайте також