Речі батьків, покійників та темних кольорів: який одяг не варто носити

Народні прикмети кажуть, що одяг покійників може принести серйозні проблеми, а психологи пояснюють, чому носити чорне повсякчас згубно для психіки
Речі батьків, покійників та темних кольорів: який одяг не варто носити
20 Лютого 2024, 20:47
читать на русском

Здавна безліч народних прикмет пов’язували з одягом. Наприклад, за повір’ям, не можна вішати речі на спинку стільця – є шанс накликати у дім скруту та безгрошів’я. А ще не радили робити ганчірки зі старого одягу – це призведе до хвороб та поганого самопочуття.

Забобонні люди вірять, що деякий одяг немов притягує бідність. Чи можна доношувати речі батьків та чому слід з обережністю використовувати монохромний одяг – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Що рекомендують робити з речами небіжчиків

Наші пращури вважали, що носити одяг того, хто відійшов у засвіти, дуже небезпечно. Версій багато: такі речі можуть нашкодити здоров’ю, спричинити скруту та безгрошів’я, викликати серйозні проблеми у родині, накликати сльози та лихо.

У народі казали, що речі небіжчиків краще спалити або у крайньому разі передати нужденним. Так прикмета втратить негативне значення. Однак на сімейні коштовності забобон не поширюється – вони не принесуть негативу.

Одяг, пов’язаний із негативними спогадами

Є категорія речей, що нагадують про неприємні чи трагічні події. У перші дні повномасштабного вторгнення більшість українців були настільки налякані та шоковані, що на одяг просто не звертали уваги. У когось з’явився светр чи світшот, у якому сиділи у сховищах під час повітряних тривог. Хтось, виїжджаючи у безпечне місце, кілька днів був у дорозі, не маючи змоги переодягнутися. Перелік можна продовжувати безкінечно: сукня, в якій було невдале побачення, джинси, в яких звільнили з роботи, футболка, яку, коли не одягнеш – щоразу трапляються якісь прикрощі. Якщо у вашій шафі є речі, пов’язані з неприємними подіями, краще від них позбутися.

Чи можна одягати речі батьків

Прихильники забобон не рекомендують "доношувати" після батьків їхній одяг. Навіть якщо мамина сукня чудово збереглася, а джинси зараз виглядають дуже трендовими. Кажуть, речі здатні накопичувати енергетику власників, і особливо сильно вона впливає на близьких родичів.

Чорні та сірі відтінки одягу

Монохромні речі виглядають стильно і пасують до багатьох образів. Але, за словами психологів, гардероб слід хоч інколи розбавляти яскравими барвами. Це принесе в життя новизну, здобутки, досягнення і перемоги.

Нагадаємо, що є давнє повір’я, згідно з яким деякі речі не можна викидати на смітник. Це, наприклад, стосується сумок і гаманців. Викинувши на смітник гаманець, можна накликати скруту та безгрошів’я. А ще не радять викидати спідню білизну та дитячі речі.

Читайте також

1