Реєстрація легкових автомобілів в Україні: змінено розміри ставок збору

З 1 січня 2022 року при реєстрації авто будуть діятимуть нові розрахунки
Головне
Реєстрація легкових автомобілів в Україні: змінено розміри ставок збору
Водій, автомобіль (фото: Pexels)

В Україні змінено розміри ставок збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Зазначається, що розрахунки змінилися з 1 січня 2022 року.

Реєстрація авто Фото:facebook.com/hsc.gov.ua

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування коштуватиме:

  • 3 % – якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість, - йдеться у повідомленні.

З 1 січня 2022 року при визначенні сплати вартості збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкового автомобіля діятимуть наступні розрахунки (залежно від вартості легкового автомобіля без врахування податку на додану вартість):

  • не перевищує або дорівнює 409 365 грн – сплачується 3%;
  • більше ніж 409 365 грн, але не перевищує або дорівнює 719 490 грн – сплачується 4%;
  • більше ніж 719 490 грн – сплачується 5%.

Повідомляється, що податок сплачуватиметься на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в територіальних сервісних центрах МВС.

Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за номером: (044) 290 19 88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС. Дізнатися новини сервісних центрів MBC — на сайті Головного сервісного центру МВС.

Нагадаємо, українці можуть замовляти водійські права онлайн і отримати їх поштою.

Для того, щоб отримати посвідчення поштою, необхідно авторизуватися в Електронному кабінеті водія. Тоді треба заповнити всі необхідні поля і вибрати доставку по Укрпошті.

Читайте також

1