Резніков відвідав штаб-квартиру НАТО: Росія не виконує зобов'язання та вдається до шантажу

Обговорювалися кроки взаємодії Альянсу та України
Резніков відвідав штаб-квартиру НАТО: Росія не виконує зобов'язання та вдається до шантажу
Олексій Резніков (фото: minre.gov.ua)

Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков відвідав штаб-квартиру НАТО у Брюсселі та розповів про загострення ситуація на сході України.

Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

7 липня Резніков, перебуваючи з візитом у Брюсселі, взяв участь у засіданні Комісії Україна - НАТО, яке вперше після початку пандемії COVID-19, пройшло у центральній залі штаб-квартири НАТО.

Резніков повідомив послам держав Альянсу про безпекову ситуацію на сході України та навколо тимчасово окупованого Росією Криму та м. Севастополь.

Також він ознайомив міжнародних партнерів з ходом консультацій в рамках Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) та розповів про тактику російської сторони, яка відмовляється виконувати взяті на себе зобов'язання і намагається уникнути відповідальності за збройну агресію проти України та окупацію частини українських територій.

Нашою метою є формування всебічного розуміння того, що відбувається. Адже російська сторона здійснює досить агресивну кампанію дезінформації. На конкретних прикладах я показав, що Україна виконала всі зобов'язання саміту лідерів Нормандської четвірки у Парижі у 2019 році. Натомість Росія не виконала нічого і намагається блокувати консультації, вдаючись до шантажу та ескалації. Головне — у НАТО є чітке усвідомлення, що Москва є учасником міжнародного збройного конфлікту, відповідальна за його розв'язання і в жодному разі не є "посередником", - наголосив Резніков.

Також обговорювалися конкретні кроки, які дозволять зберегти високу динаміку контактів між Україною і НАТО на політичному рівні, а також швидше рухатись заради досягнення взаємосумісності. На Комісії виступили представники 30 країн-членів.

Окрім того, в рамках робочого візиту до Брюсселю Резніков зустрівся із заступником Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає реалістичним сценарій, при якому Україна стане членом Північноатлантичного Альянсу раніше, ніж увійде до Європейського Союзу.

Читайте також