Родичі американців, які загинули в збитому літаку МАУ, подали позов проти Ірану

Окремі родичі загиблих пасажирів подали позов проти Ірану у Федеральному суді у Вашингтоні
Родичі американців, які загинули в збитому літаку МАУ, подали позов проти Ірану
Літак (фото: Pexels)
19 Жовтня 2020, 13:54
читать на русском

Окремі родичі загиблих пасажирів рейсу МАУ PS752, збитого іранськими військовими, подали позов проти Ірану у Федеральному суді у Вашингтоні.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться у пресрелізі юридичної фірми Herischi & Associates, розташованої у Вашингтоні, яка забезпечуватиме юридичний супровід справи.

Позов ініціювали родичі декількох американців, загиблих у збитому "Боїнгу". Його подають проти уряду Ірану та Корпусу вартових Ісламської революції.

У позові їх звинувачують у неспроможності убезпечити життя пасажирів цивільної авіації, замовчуванні фактів та приховуванні і знищенні ключових доказів. Зазначається, що позов готували у координації з іншими схожими позовами проти Ірану.

Позивачі сподіваються, що ця справа буде дієвим кроком для притягнення винних до відповідальності. На жаль, родичі жертв не мають жодної довіри до розслідування цього злочину тими, хто його і скоїв, та здатності іранської судової системи вершити правосуддя, - йдеться у релізі юридичної фірми.

Зазначимо, що Україна як держава веде перемовини з Іраном разом з іншими країнами, чиї громадяни загинули на борту збитого літака, але не може перешкоджати родичам загиблих у "Боїнгу" українців подавати такі позови, якщо вони захочуть це зробити.

Одночасно подавати особистий позов та розраховувати на компенсацію за підсумками перемовин на державному рівні - юридично неможливо.

Читайте також

Нагадаємо, що вранці 8 січня літак Boeing 737-800NG авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий одразу після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану. В результаті авіакатастрофи загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажири).

А 11 січня Іран офіційно визнав вину за збиття українського літака із зенітно-ракетного комплексу протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність.

19 жовтня 2020 року в Тегерані почався другий етап переговорів між Україною та Іраном про атакований український літак, який був збитий у січні 2020 року.

1