Санду хоче створити "коло довіри" з Румунією та Україною

Їй вдалось розблокувати відносини з цими країнами
Санду хоче створити "коло довіри" з Румунією та Україною
Майя Санду (facebook.com/maia.sandu)
15 Січня 2021, 16:58
читать на русском

Президент Молдови Майя Санду хоче на дипломатичному рівні створити "коло довіри" Румунія-Молдова-Україна, оскільки вдалось відновити стосунки із цими країнами.

Про це вона заявила на відеоконференції за участю дипломатичного корпусу Молдови, передає newsmaker.md.

Мені приємно повідомити, що всього за кілька тижнів нам вдалося розблокувати відносини з нашими сусідами і стратегічними партнерами - Румунією та Україною, - зазначила Санду.

Читайте також

Вона підкреслила, що останнім часом відносини з цими країнами на вищому рівні були заморожені через попереднє керівництво Молдови.

Я вважаю, що найбільші зусилля ми повинні зосередити на створенні саме цього кола довіри: Румунія-Молдова-Україна, - додала Санду.

Зазначається, що Молдова також має перезавантажити відносини з Євросоюзом і зберегти партнерство з Росією.

Нагадаємо, що 12 січня до України прибула нова президентка Республіки Молдова Майя Санду. Це її перший закордонний візит як очільниці держави.

На площі перед Маріїнським палацом рота почесної варти відрапортувала Санду. Пролунали гімни України та Молдови, після чого глави держав здійснили обхід воїнів почесної варти. Санду привіталася словами: "Слава Україні!".

Окрім цього вона разом з Володимиром Зеленським домовились створити президентську раду для координації відносин між країнами і розв'язання питань двостороннього порядку денного.