СБУ арештувала активи білоруської паливної компанії майже на 20 млн гривень

Ця мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива
СБУ арештувала активи білоруської паливної компанії майже на 20 млн гривень
Прапор Білорусі (фото з відкритих джерел)
15 Червня 2022, 14:14
читать на русском

СБУ заарештувала корпоративні права та банківські рахунки білоруської паливної компанії, яка причетна до фінансування агресії росії.

Про це повідомили в СБУ в Telegram.

СБУ ініціювала арешт активів білоруської паливної компанії, що причетна до фінансування агресії рф. Серед арештованих активів – корпоративні права та банківські рахунки загальною вартістю майже 20 млн грн. За даними Служби безпеки, ця мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива, - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що за останній рік до України вона експортувала товарів на майже 20 млрд грн. Зокрема, мережа сплачувала податки до двох країн, оскільки закуповувала сировину у рф, а серед засновників були білоруські державні підприємства.

Зважаючи на це, мережа має безпосереднє відношення до фінансування агресії рф проти України. Всі арештовані активи передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), - пояснили в СБУ.

Таким чином викриття та документування злочинної діяльності проводилося у межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України);
  •  ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного або стану).

Нагадаємо, у квітні в Україні суд заарештував 51 білоруських вагонів-цистерн, які забезпечували логістику російських військ.

Читайте також

1