Що робити, якщо у вашому особистому кабінеті з'явилися “некоректні” візити до лікаря: пояснення МОЗ

Довкола системи Helsi палахнув гучний скандал: лікарі "накидають" собі візитів пацієнтів
Що робити, якщо у вашому особистому кабінеті з'явилися “некоректні” візити до лікаря: пояснення МОЗ
Лікар
13 Травня 2023, 22:59
читать на русском

"Helsi” - це лише одна з багатьох інформаційних систем, яка допомагає з'єднувати лікарів з центральною базою даних Електронної системи охорони здоров'я. Саме в ЕСОЗ лікарі вносять дані про послуги, які потім використовує "Helsi”.

Про це інформує МОЗ України.

Більшість із записів, які пацієнти вважають  “некоректними” — насправді це прийоми, під час яких була внесена вакцинація, процедури або ж проходження медичної комісії тощо. Не плутайте їх з фейковими візитами.

Звісно, у процесі роботи лікарів із системою дані про візити можуть з’явитися і помилково (ми ж пам'ятаємо, що людський фактор ніхто не скасовував), і можуть бути зловживанням зі сторони лікарів.  За останнє є сувора відповідальність.

НСЗУ аналізує кожен запис та виявляє невідповідності. За статистикою, близько 10% цільових записів знімаються з оплати.

Лише за минулий рік було виявлено 16 670 записів-повторів на “первинці” - це дозволило уникнути зайвих виплат на понад 5  млн гривень.

Також було перевірено понад півмільйона записів про смерть пацієнта. Завдяки цьому кошти не були витрачені на послуги для “мертвих душ”. Це дозволило перерозподілити 158 млн гривень.

Тому, в разі, якщо ви помітили в особистому кабінеті фейковий візит, потрібно зробити наступне:

  • Подайте скаргу до Національної служби здоров'я за номером 16-77, або ж за посиланням (https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam).
  • Або ж зверніться з письмовою скаргою безпосередньо до керівництва медзакладу, в якому зафіксовано візит.

Ці дії допоможуть державі оперативніше реагувати та відправляти моніторингові групи до медзакладів, на які надходять численні скарги.

Кожна скарга перевіряється та у випадку можливого порушення, в тому числі передається в правоохоронні органи.

Читайте також