Шмигаль розповів про підтримку бізнесу у 2023 році

Уряд продовжить відбудовувати підприємства для відновлення економіки
Головне
Шмигаль розповів про підтримку бізнесу у 2023 році
засідання уряду
15 Жовтня 2022, 10:17
читать на русском

У 2023 році Уряд продовжить програми допомоги українському бізнесу, аби поступово відновлювати нашу економіку. Зокрема, працюватимуть далі програми пільгових кредитів, виплати за наймання переселенців та надання безповоротних грантів єРобота.

Про це у своєму телеграм-каналі написав прем`єр-міністр України Денис Шмигаль.

Глава уряду коротко охарактеризував основні показники фінансової допомоги підприємствам за 2022 рік:

▪️ За період дії воєнного стану в Україні у межах державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" видано позик на 54 млрд грн для більш ніж 13,5 тисяч бізнесів.

▪️ У межах програми виплат за найм переселенців Уряд уже виплатив близько 150 млн грн. Мова йде про більш ніж 13 тисяч працівників, які отримали роботу.

▪️ За програмою єРобота уже видано більше тисячі грантів. 250 млн грн на мікробізнес. Ще 320 млн грн на створення майже 50 нових виробництв у сфері переробки. Це харчові й меблеві виробництва, обробка деревини та металу, виробництво електричного та машинного устаткування. Тобто вже зараз ідеться про створення тисяч нових робочих місць, і це лише старт програми.

Крім того, підприємства, які через війну втратили свої виробничі потужності, зможуть отримати до 60 млн грн пільгового кредиту. Уряд сьогодні затвердив відповідну постанову.

Мова про потужності, які були зруйновані, пошкоджені або розташовані на окупованих територіях. Ця нова програма дозволить відновити роботу частини бізнесів. Кредит надаватиметься на інвестиційні цілі або на фінансування оборотного капіталу. Держава забезпечує до 80% тіла кредиту перед банком. Позика надається до 5 років. Нове або оновлене підприємство не може розташовуватися ближче, ніж за 50 кілометрів до лінії бойових дій.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів розширив напрямки використання грантових коштів в межах програми “єРобота”.

Тепер переможці програми можуть витрачати отримані кошти для покриття таких напрямів витрат:

  • закупівля програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг пов’язаних реалізацією бізнес-плану (до 50% всіх коштів);
  • орендну плату за нежитлові приміщення (до 25% всіх коштів);
  • орендну плату за обладнання (до 10% всіх коштів);
  • лізинг обладнання, крім особистого автотранспорту (до 50% всіх коштів);
  • послуги маркетингу та реклами (до 10% всіх коштів);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Важливо, що до вже затвердженого бізнес-плану можуть бути внесені зміни. У разі збільшення вартості предмета договору з постачальником може бути проведена доплата суми коштів у межах граничного розміру мікрогранту отримувача. У такому випадку отримувач вносить відповідні зміни до бізнес-плану, надсилає його на погодження до уповноваженого банку та до відповідного регіонального центру зайнятості.

1