Синоптики розповіли, якою буде погода до кінця травня

Кінець травня буде літнім та теплим
Синоптики розповіли, якою буде погода до кінця травня
Погода, травень (Фото: Парламент.UA)

Травень в Україні буде теплим, опади - помірні  на всій території країни. Температура повітря сягне позначки у +30° тепла.

Як повідомили в Укргідрометцентрі, середня місячна температура повітря становить 13-17° тепла, в гірських районах 7-12° тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря становить 0-6° морозу, в Карпатах та на північному сході до 7-10° морозу, на узбережжі морів місцями 0-3° тепла.

Заморозки відмічено у першій половині місяця в Україні, у другій половині травня - у північних, центральних, східних областях та в Карпатах, - йдеться у повідомленні.

Температура повітря досягне позначки 31-37° тепла, на півдні Одещини, на Луганщині та в Криму до 38-39°, в горах 22-30° тепла.

Середня місячна кількість опадів складає 22-60 мм, у західних, Вінницькій областях, в горах Криму 62-81 мм, на Прикарпатті та в Карпатах 85-148 мм.

Стійкий перехід середньої добової температури повітря через +15° у бік підвищення є кліматичним показником початку літа. Це відбувається переважно у другій (на Закарпатті та півдні - у першій) декаді травня.

Нагадаємо, що 11 травня в Україні буде без опадів, тільки в східній частині, Приазов'ї та Криму можливі короткочасні дощі, грози. Температура повітря вночі 4-9, вдень 18-23 градуси. На Закарпатті повітря прогріється до 26, у східних областях 12-17 градусів.

Читайте також